Замовлення:
(044)461-78-98

Дров'яна піч для лазні прямого і непрямого нагріву: що краще?

Вибір кам'янки в сауну часто зводиться до розгляду дизайну, цінової політики та бренду. Але мало хто знає, що дров'яна піч для лазні буває двох типів: прямого і непрямого (непрямого) нагрівання. Саме цей фактор повинен стати вирішальним під час купівлі техніки. Адже при неправильному підборі моделі ви можете зіткнутися з появою сажі в парильні під час розпалювання, із занадто повільним нагріванням, низьким ККД і іншими неприємними нюансами. Тому про принцип дії устаткування варто задуматися заздалегідь.

 

 

Піч для лазні прямого нагріву

Такі кам'янки відрізняються специфічною конструкцією. При цьому нагріваються безпосередньо камені, які знаходяться в печі. Саме вони віддають енергію в приміщення. Серед переваг дров'яних печей для лазні прямого нагріву варто виділити такі факти:

• високий ККД - це енергоефективне обладнання;

• тривала тепловіддача - температура в парильні залишається оптимальною протягом 8-12 годин з моменту виключення печі;

• формування легкого сухого пара - це важливий фактор для любителів парних процедур, які хочуть трохи оздоровитися;

• можливість обслуговування великих парилень - це найкраще рішення для бізнесу.

 

Але варто пам'ятати, що дров'яна піч для лазні з прямим нагрівом розпалює камені до 600-800 ℃. Це може призводити до появи кіптяви. Тому під час розпалювання, яка триває кілька годин, перебувати в парильні не можна.

 

 

Піч для лазні непрямого нагрівання

В такому обладнанні камені заховані в спеціальному ящику. При цьому нагрівання підлягають не самі валуни, а ємність, в якій вони розміщуються. Це сприяє прискореному обігріву парилки і оперативної тепловіддачі. Дров'яна піч для лазні непрямого нагріву або безперервної дії відрізняється такими перевагами:

• швидке нагрівання повітря в парилці - насолоджуватися сауною можна через 20-60 хвилин з початку розпалювання;

• відсутність сажі і кіптяви - ніяких слідів диму і гару;

• можливість перебувати в парильні під час розпалювання - насолоджуйтеся парними процедурами, поки піч працює.

Важливо: печі непрямого нагріву володіють низьким ККД і нетривалою тепловіддачею. Тому вони більше підходять для облаштування приватних або побутових саун. При виборі кам'янки, варто враховувати призначення обладнання. Для ведення бізнесу, варто замовляти піч прямого нагрівання. Адже така техніка здатна обігріти великі зали. Вона відрізняється високим ККД і тривалою тепловіддачею. Для створення парилки в приватному будинку, цілком достатньо пристрої безперервної дії.