Замовлення:
(044)461-78-98

Газові котли

Сьогодні на ринку опалювальних приладів широко представлені газові котли самих різних видів і виробників. Серед розмаїття моделей можна окремо виділити конденсаційні газові котли, які є найбільш економічними і дозволяють знизити витрату газу до 30 відсотків у результаті застосування інноваційних технологій. І хоча такі котли приблизно в півтора-два рази дорожче звичайних агрегатів, але суттєва економія газу і все зростаючі ціни на цей вид палива дозволяють швидко окупити первісну вартість, а також знизити шкідливі викиди газоподібних речовин та пилових часток в атмосферу.

Економічність газових котлів

Велика ефективність конденсаційних газових котлів пов'язана з особливими технологіями використання не лише основної, а й прихованої теплоти згоряння палива. Основна теплота передається теплоносія через теплообмінник, як і в традиційних атмосферних котлах. Проте на наступному етапі пар не виводиться на вулицю, а проходить через спеціальну камеру, де охолоджується зі 150 до 55 градусів за шкалою Цельсія і звільняє приховану теплоту у процесі конденсації води. Відпрацьований конденсат зливається в каналізаційну систему.

Коефіцієнт корисної дії конденсаційних газових котлів доходить до 112% (якщо за стандартні 100% взяти ккд традиційного котла), при цьому такі агрегати істотно менше забруднюють навколишнє середовище. І хоча в багатьох країнах Європи законодавчо заборонено продаж звичайних газових котлів як неекономічного та екологічного обладнання, але на вітчизняному ринку поширені і традиційні моделі котлів.

Конденсаційні котли є безпечним і невимогливим обладнанням. Вони можуть працювати при перепадах тиску у мережі, що актуально в наших умовах, при цьому термін експлуатації газових пальників не зменшується. Безпека цього типу обладнання гарантується наявністю багатоступінчастої захисту, що включає захист від замерзання, утворення накипу, від витоку газу. Особливістю цього виду котлів є працездатність у режимі конденсації при температурі теплоносія до 55 градусів, це треба враховувати при проектуванні системи опалення для низькотемпературного нагріву приміщення.

Вибір газового котла

Існують одноконтурні та двоконтурні види таких котлів, які можуть бути виконані в настінному і підлоговому варіантах. У модельному ряду побутового обладнання представлені агрегати потужністю від 20 до 100 кВт, а для комерційного застосування існують підлогові моделі більшої потужності.

На ринку присутня велика кількість моделей різних виробників цього типу обладнання. Найбільш відомими виробниками газових опалювальних агрегатів є Vaillant, Baxi, Immergas, Westen, Viessmann, Protherm, Demrad, Beretta. Серед українських виробників можна виділити компанію Атон, яка також пропонує конденсаційне обладнання в своєму модельному ряду.