Замовлення:
(067)464-79-66

Де встановлювати дров'яну піч для сауни

Якість роботи та ККД топки в лазні багато в чому залежать від коректності вибору точки монтажу. Тому дров'яна піч для сауни повинна встановлюватися правильно. Так ви підвищите інтенсивність нагріву і тривалість тепловіддачі, скоротивши витрати на паливо.

 

 

Основні правила монтажу дров'яної печі в сауні

Перед покупкою кам'янки, слід вибрати місце, де вона буде встановлюватися. При цьому не забувайте враховувати правила пожежної безпеки, рекомендації виробника дров'яної печі для сауни та інші аспекти. Ми ж вирішили звернути вашу увагу на ряд важливих нюансів, про які часто забувають.

 

Отже, при виборі точки установки враховуйте такі деталі:

  1. Димохід. Важливо, щоб він був з мінімальною кількістю перегинів. В ідеалі – прямим. Від цього залежить ККД обладнання та ефективність відведення відпрацьованих газів.
  2. Створення отворів в стінах і стелі. До діаметра самої печі (якщо ви вибрали наскрізний монтаж) і димоходу варто додати по 1 см з кожного боку. Це необхідно для установки теплоізоляції та захисних екранів.
  3. Периметр обладнання. Цегляні та деякі металеві дров'яні печі для сауни вимагають створення фундаменту. Він повинен виходити на 10 см за кордон топки з кожної зі сторін.
  4. Запобігаємо утворенню конденсату. Для цього безпосередньо у печі покриваємо димохід утеплювачем. Таким чином ви не тільки уникнете утворення крапель вологи, а й забезпечите більш тривалу тепловіддачу.
  5. Захист підлоги. Для цього під піччю слід викласти шар теплоізоляційного матеріалу. Це захистить від випадкового займання, і підвищить ефективність розпалювання лазні.
  6. Захист стін. Варто пам'ятати, що стінки дров'яної печі для сауни можуть нагріватися до 40-100 ℃. Тому важливо захистити простір кам'янки спеціальним екраном. Так ви направите теплову енергію всередину кімнати, а також захистить від інтенсивного нагріву поверхонь, з якими стикається техніка.
  7. Висота стелі. Установку слід виконувати в місці, де цей показник найменший. Адже довжина труби димоходу в приміщенні повинна бути не більше 1 м.
  8. Відстань до стін. Кам'янку монтують або біля стіни, або крізь стіну (з закидуванням дров з передбанника і топкою в парильні). У центрі кімнати обладнання розміщувати не рекомендується.

 

Якісна дров'яна піч для сауни повинна встановлюватися коректно. Дотримуйтесь цих нескладних правил, і ви зможете насолоджуватися парними процедурами, скоротивши витрату палива і підвищивши ККД обладнання.