Замовлення:
(044)461-78-98

Фундамент під котел для лазні на дровах своїми руками

Установка кам'янки — складний процес. Але якщо ви бажаєте виконати всі етапи монтажу власноруч, варто почати з закладки фундаменту під котел для лазні на дровах. Про те як це зробити правильно, ми розповімо в нашій статті.

 


Коли закладати фундамент під котел для лазні на дровах

Багато хто не замислюється над підготовкою місця для кам'янки до зведення парної. Даремно, адже фундамент котла для лазні на дровах повинен закладатися одночасно із заснуванням лазні. При цьому варто пам'ятати про два основні фактори:

1. Тип ґрунту. Від параметрів ґрунту залежить несуча здатність, рівень усадки та стійкість готового споруди. Для визначення типу ґрунту краще замовити геодезичні дослідження. Так ви зможете точно визначити глибину закладки фундаменту. Зазвичай вона повинна бути не менше 75 см.
2. Маса лазні та печі. Виходячи з цього параметра, варто коригувати глибину підстави.

При будівництві лазні важливо заздалегідь створити фундамент для печі. Так ви істотно спростите монтаж дорогого обладнання, і підвищите його ефективність.

 


Покрокове створення фундаменту під котел для лазні на дровах
Основа повинна застигнути, набравши потрібну щільність. Тому його облаштування виконують за 2-3 тижні до установки грубки. Якщо ваша лазня вже зведена, варто зробити отвір в підлозі під точкою монтажу кам'янки. У ньому організуйте фундамент з нуля. Але не забувайте, що до периметра котла для лазні на дровах слід додати по 10 см з кожної зі сторін.

Облаштування фундаменту під піч складається з таких етапів:

• на дно мінікотловану засипається шар піску в 12-15 см;

• слідом додаємо биту цеглу, прошарком в 15-25 см;

• після, насипаємо 10 см щебеню;

• заливаємо розчин бетону, до висоти ґрунту;

• чекаємо набору щільності;

• на затверділий бетон укладаємо руберойд;

• зверху робимо цегляну кладку у 2 ряди;

• на фінішному етапі створюємо ще 1 прошарок з руберойду.


Важливо: всі верстви з сипучими матеріалами підлягають ретельному утрамбуванню. Повторювати її слід після кожного нового прошарку. Виняток — бетон. Розчин повинен набрати щільність протягом 2 тижнів.

Для підвищення міцності й стійкості, перед заливкою бетону ви можете покласти на щебінь спеціальний сталевий каркас під котел для лазні на дровах. Це виключить випадкові нерівності й підвищить ККД обладнання.

Після створення фундаменту, з установкою топки проблем не буде. Досить просто доставити, і помістити обладнання в потрібній точці.