Замовлення:
(067)464-79-66

Топка для лазні на дровах або на газу: що краще

При виборі кам'янки варто враховувати оптимальний тип палива. Але як бути, якщо хочеться насолоджуватися тріском полін, але наявність комунікацій підштовхує до печей на газу? Наші експерти допоможуть розібратися: чи потрібна вам топка для лазні на дровах або краще придбати обладнання, яке працює на синьому паливі. Для цього ми склали список з переваг і недоліків кожного типу обладнання. Вам залишається лише вибрати оптимальне рішення.

 


Топка для лазні на дровах: плюси та мінуси

Дров'яне обладнання — своєрідна данина традиціям. Приємний тріск полін, неймовірні деревні аромати й справжнє задоволення від спостереження за танцем язиків полум'я. Класична топка для лазні на дровах привертає такими особливостями:

• відсутність прив'язки до прокладання комунікацій і труб;

• вибір палива — при цьому ви можете змінювати тип використовуваної деревини, насолоджуючись ароматерапією;

• неповторні деревні аромати;

• доступність палива;

• економічна вигода — ціна дров нижче, ніж у синього палива.
 

Серед недоліків топок для лазні на дровах варто виділити необхідність в облаштуванні димаря. Також обладнання вимагає регулярного очищення зольника і топки від продуктів горіння і вугілля.

Важливо: чистка кам'янки повинна проводитися після кожного розпалювання. Так ви продовжите термін служби техніки.

Багато записують в недоліки і необхідність періодично підкидати поліна в піч. Але топка для лазні на дровах цією особливістю і приваблює. Адже традиційне розпалювання сприяє релаксації, допомагаючи створити затишок.
 

 

Топка для лазні на газу: за і проти

Серед переваг такого оснащення варто виділити компактність і досить простий догляд. Також нема потреби в постійному додаванні пального, адже газ подається безперервно. Але є у такої техніки і недоліки:

• необхідність в прокладанні комунікацій;

• вибухонебезпечність газу, що підвищує ризики під час використання;

• можливість потрапляння відпрацьованих газів в приміщення;

• необхідність періодичного чищення печі від накопиченої всередині сажі — її слід виконувати не рідше ніж раз на місяць.

 

Важливо: кам'янки на синьому паливі рідко використовуються в лазнях. Це пов'язано з високим ризиком попадання чадного газу в приміщення. Його поєднання з підвищеною вологістю дуже небезпечно.
 

Висновок очевидний: для облаштування домашньої парної більше підходить топка для лазні на дровах. Вона дозволяє насолоджуватися традиційною атмосферою сауни, і радує підвищеною безпекою.