Замовлення:
(044)461-78-98

Як купити котел на твердому паливі

Купити котел на твердому паливі - це часто єдиний спосіб організувати комфортні умови життя в зимовий час при відсутності газопроводів і, можливо, навіть електрики. Паливом для такого типу опалювального обладнання можуть служити як звичайні дрова (і всі їх похідні), так і буре вугілля, торф, кам'яне вугілля, спеціальні паливні брикети. Також можна твердопаливний котел купити як резервний варіант опалювального приладу в пару до основного газового чи електричного котла на випадок несправності, відсутність електрики або газу, а також для експлуатації в пікові значення від'ємних температур. Слід пам'ятати, що такий котел обов'язково вимагає наявності димоходу для установки, оскільки необхідно виводити назовні утворюються димові гази. Це обладнання бажано встановлювати на безпечній відстані від меблів та поверхонь з горючих матеріалів, ідеальним варіантом є монтаж в окремому приміщенні.

Головні плюси твердопаливних котлів - доступна вартість, широкий вибір варіантів палива і незалежність від наявності або відсутності електрики.

Де купити котел на твердому паливі

На ринку представлений найширший асортимент виробників твердопаливних котлів - як українських, так і зарубіжних. Щоб правильно вибрати і купити твердопаливний котел, необхідно визначитися з необхідною потужністю. Найбільш поширене обладнання потужністю від 9 до 48 кВт, оскільки найчастіше площа приватного будинку становить від 50 до 450 кв.м. Можна купити і моделі понад 100 кВт, однак це досить рідкісний варіант. При необхідності організації гарячого водопостачання можна купити котел на твердому паливі з другим контуром.

На що звернути увагу при необхідності купити твердопаливний котел

Обслуговування твердопаливного котла дешевше, ніж газової, однак цей вид устаткування вимагає періодичного участі людини для завантаження палива і очищенні зольника. Сучасні котли можуть працювати 4-5 годин на одному завантаженні палива, а деякі моделі навіть до 10-12 годин.

Особливо це зручно для опалення житла вночі - досить додати палива в котел ввечері і не турбуватися до ранку.

Всі твердопаливні котли обладнані теплообмінником з чавуну або сталі, основна функція якого - передача теплоносію тепла, що виділяється при згорянні палива. Краще всього купити твердопаливний котел з чавунним теплообмінником, тривалість їх експлуатації складає більше 15 років. Також у багатьох сучасних моделях встановлюється терморегулятор, що дозволяє встановити необхідну температуру теплоносія.

Перед тим, як купити котел на твердому паливі, слід визначити вид планованого палива, а вже потім обирати виробника та модель. Деякі моделі здатні працювати тільки на дровах і мають відповідний матеріал корпусу, а при використанні інших видів палива їх термін служби суттєво зменшиться.