Твердопаливні котли

Такі котли твердопаливні використовуються як для опалення приватних будинків, так і в промислових приміщеннях - для організації опалення теплиць, виробничих цехів, складів, магазинів і інших комерційних приміщень.
Зниження витрат при використанні твердопаливних котлів тривалого згоряння
Основними перевагами даних твердопаливних котлів (тривалого згоряння) є можливість їх установки при відсутності подачі магістрального газу, можливість організації автономної роботи у тривалий період часу, універсальність і доступна ціна використовуваного палива, недороге і просте обслуговування, а також тривалий період експлуатації. Коефіцієнт корисної дії таких твердопаливних котлах досягає 88-90 відсотків. Принцип дії твердопаливних агрегатів тривалого горіння заснований на використанні методів «верхнього» або «верхньо-нижній» горіння, застосування додаткових вентиляторів подачі свіжого повітря, а також суттєво збільшеною камері завантаження твердого палива.Для досягнення більшої автономності обслуговування дане обладнання можна оснастити спеціальним бункером і механізмом для організації автоматичної подачі палива, однак такий варіант не передбачає використання дров, а тільки дрібнофракційних палива, наприклад, пелет, засипають у спеціальний бункер. У цьому випадку обслуговуванням котла можна займатися кілька разів на тиждень.
На сьогоднішньому ринку представлена величезна кількість українських та зарубіжних виробників, в асортименті яких присутні різноманітні моделі побутових і промислових твердопаливних котлів тривалого горіння.
Піролізні твердопаливні котли
Однієї з різновидів твердопаливного обладнання з тривалим періодом роботи є піролізні котли, які ще називаються газогенераторными. Основним видом палива є деревні відходи, брикети, деревина, до яких пред'являються підвищені вимоги до вологості - не більше 20%, в іншому випадку ефективність такого агрегату різко знижується. Принцип роботи такого котла є застосування механізму піролізного горіння - сухої перегонки палива в умовах нестачі кисню і високої температури. У процесі такого горіння деревини виділяється піролізний газ, який в суміші з гарячим повітрям і служить пальним сировиною для піролізного котла.