Замовлення:
(067)464-79-66

Вибір твердопаливного котла

Експлуатаційні характеристики і ціна залежать від типу і моделі обігрівального пристрою. Залежно від палива котли твердопаливні бувають піролізні, вугільні та пелетні. Перші відносяться до найбільш економічних пристроїв і реалізують технологію з подвійним циклом. Основна тепловіддача відбувається від згоряння при високій температурі газу, який утворюється при горінні з недоліком кисню біологічного палива. Перевагою є висока ефективність, досягає 92 %. При цьому необхідно витримувати жорсткі вимоги до вологості біопалива, яка не повинна перевищувати 20%.

Вугільні або традиційні котли - найпоширеніші. Вони всеїдні, оскільки можна використовувати брикети торфу, чорний і буре вугілля, деревину та інші горючі матеріали.

При використанні пелетних твердопаливних котлів потрібно купувати спеціальні пелети, що являють собою спресовані гранули з біопалива. Для їх виготовлення використовуються відходи сільського господарства, деревина і торф'яна крихта.

Тепловіддача і довговічність обігрівача залежить від того, зроблений з чавуну або сталі. Довговічність чавунних котлів значно більше. Останнім часом з'явилися імпортні сталеві термостійкі котли, довговічність та експлуатаційні характеристики яких не поступаються чавунним аналогам.

Котли відрізняються також рівнем оснащення автоматизованими системами управління. Автоматичне регулювання подачі повітря, підтримання температури і управління захистом забезпечують оптимальний режим експлуатації і довговічність роботи.
Як вибрати твердопаливний котел

Існує багато критеріїв, за якими слід оптимізувати вибір обігрівальних котлів та опалювальної системи в цілому. Найбільш важливими з них є найбільша тепловіддача при мінімізації ціни. Тип палива і зручність обслуговування також належать до вагомих параметрів.

Важливим фактором є також обладнання котлів пристроями автоматики, що забезпечують оптимальний і безпечний режим їх роботи.

При встановленні котлів на твердому паливі слід звернути увагу на вимоги до подачі повітря та вентиляції приміщення.

Найбільш раціональним варіантом вибору обігрівальних котлів є консультація з фахівцями в сукупності з відгуками власників опалювальних систем, побудованих на їх базі.