Замовлення:
(044)461-78-98

Вибираємо печі для сауни на дровах: фактори, які варто врахувати

Кам'янка - це неофіційний центр, основа кожної лазні. Саме від можливостей і надійності печі для сауни на дровах залежить атмосфера і настрій відвідувачів парилки. Тому до вибору обладнання слід ставитися уважно.

Звертати увагу варто не тільки на дизайн, бренд і ціну. Адже існують набагато важливіші параметри, що формують особливості функціонування, споживання палива і ефективність роботи печі. Саме про ці фактори і поговоримо більш детально в нашій статті.

 

5 ключових моментів при покупці печі для сауни на дровах

Ми рекомендуємо звертати увагу на такі параметри обладнання:

  • площа парилки;

  • габарити печі;

  • принцип дії;

  • матеріал стінок печі;

  • функціональність.

 

Кожен параметр вимагає більш детального розгляду.

 

Габарити печі для сауни на дровах

Виробники рекомендують спочатку визначити точку установки кам'янки. Саме від наявності вільного простору в парильні залежать параметри обладнання. Тому слід провести заміри простору.

Важливо: пам'ятайте про фундамент. Тому до довжини кожної стінки обладнання додайте по 10-15 см. Так ви отримаєте оптимальні параметри печі для сауни на дровах.

 

Також не забувайте про техніку пожежної безпеки :

  • відстань між верхом кам'янки і стелею повинна складати 80-120 см;

  • якщо топка сталева, то дистанція до найближчої стіни має бути не менше 80 см

  • від печі до стіни навпроти повинно бути не менше 125 см;

 

Просто враховуйте ці цифри, розраховуючи габарити обладнання.

 

 

Вибираємо печі для сауни на дровах за принципом дії

Існує 2 типу кам'янок:

  1. Безперервної дії. Нагрівається ящик для каменів, що забезпечує швидкий прогрів парильні без появи диму і кіптяви. Але знижується ККД, тому такі рішення оптимальні для використання в побуті.

  2. Періодичної дії. Нагріваються камені, що забезпечує тривалу тепловіддачу. Але під час розпалювання перебувати в парильні заборонено. Такі рішення підходять для бізнесу.

 

Як бачите, при покупці печі для сауни на дровах, варто враховувати мета придбання. Якщо це топка для себе, варто вибирати моделі безперервної дії. Але для ведення підприємницької діяльності більше підходять вироби прямого нагріву.

 

Матеріал стінок печі для сауни на дровах

Сучасні кам'янки виробляють з натурального і штучного каменю, цегли і металу. Вибір матеріалу залежить від ваших естетичних уподобань і дизайну інтер'єру лазні.

 

Площа парильні

Повітря в сауні прогрівається максимум до 80 ℃. Щоб забезпечити потрібні показники слід правильно розрахувати потужність техніки. Так, на обігрів кожного 1м2 потрібно 1 кВт / год. Відповідно, якщо площа парилки дорівнює 25 м2, то потужність обладнання повинна бути не менше 25 кВт / год.

 

Функціональність печі для сауни на дровах

Стандартне обладнання виконує лише нагрівання повітря в парилці. Додатково печі для сауни на дровах можуть комплектуватися термостатом, парогенератором, баком для води і панорамним склом.

 

 

Тепер ви знаєте про тонкощі підбору кам'янок в сауну. Нагадуємо, що замовити якісне обладнання та оцінити його параметри можна в нашому каталозі.